Jak jsem se stala kadeřnicí a z Terezy Hlavsové Halovou

O tom, že budu kadeřnicí, rozhodla moje maminka, protože se jí ani jeden z mých úžasných nápadů ohledně mé budoucí kariéry nelíbil. A tak jsem v letech 1999-2002 absolvovala SOU Pelhřimov. Ihned po vyučení jsem si založila živnost a zkoušela poprvé podnikat. Brzy jsem pochopila, že musím umět mnohem víc, než jsem se naučila ve škole a přemýšlela jsem, jak na to.

V roce 2004 jsem našla v novinách inzerát hledající kadeřnici do budoucího kadeřnického salónu v Táboře. Rozhodla jsem se to zkusit – a byla jsem přijata. Následovalo několik opravdu těžkých měsíců práce na sobě. Praxe probíhala v pražském salonu Franck Provost a já jsem z jižních Čech, takže mne kromě učení se mnoha a mnoha nových věcí čekalo téměř denní dojíždění. Ale vyplatilo se.

Kariéru jsem zahájila na pozici kadeřník junior a pracovala jako vedoucí směny v salonu Fabio Salsa v Táboře. Po pár měsících jsem postoupila na pozici senior kadeřník stylista a následně jsem dostala nabídku vést salón v Českých Budějovicích jako senior stylista-kolorista. Zde jsem pracovala až do roku 2011. Na práci pro Frack Provost vzpomínám ráda a jsem vděčná za to, že jsem si touto částí kariéry prošla. Během sedmi let jsem byla několikrát v akademii v Paříži, účastnila se mnoha školení v české republice, pracovala na mnoha módních přehlídkách, česala jsem Miss ČR a soutěž Pretty Woman, setkala se mnoha populárními lidmi.

V roce 2011 jsem se v důsledku několika změn v mém životě rozhodla opět vrátit k podnikání. Po dlouhé době strávené na jednom místě jsem si vymyslela změnu – působila jsem jako „Tereza Hlavsová – mobilní kadeřnice“ a jezdila k zákazníkům a zákaznicím domů. Práce to byla rozmanitá a spojená s velkou porcí cestování zejména poté, co jsem se přestěhovala v roce 2012 na Moravu. Ano, za vším hledej muže… V letech 2012-2015 jsem působila částečně v jižních Čechách a částečně v Brně a okolí (Ochoz u Brna a Rebešovice). To je důvod, proč mně ještě někde na internetu můžete najít pod jiným jménem a na jiném místě. Tato část příběhu končí svatbou, přestěhováním se do manželovy „rodné“ vesnice a dvěma dětmi.

A od roku 2019 začíná etapa nová. V Heršpicích u Slavkova jsem otevřela malé kadeřnictví. Pokud mne navštívíte, ráda si popovídám o dalších věcech, na které se v tomto stručném popisu mé kadeřnické dráhy nedostalo. A samozřejmě nejen o nich.